Esti aici
Acasa > Externe > Trei persoane bănuite de furt după ce au înţepat cauciucuri în parcări au fost ridicate şi duse la audieri, în Giurgiu

Trei persoane bănuite de furt după ce au înţepat cauciucuri în parcări au fost ridicate şi duse la audieri, în Giurgiu

In aceasta dimineata, politisti din Prahova, sprijiniti de colegi din Giurgiu, cu suportul de specialitate al Directiei Operatiuni Speciale din cadrul Politiei Romane, efectueaza 8 perchezitii in Giurgiu, la persoane banuite de tentativa de furt din auto, prin metoda „intepare roti”. Trei persoane vor fi aduse pentru audieri.

„La data de 21 mai a.c., politisti din cadrul Sectiei de Politie nr. 4 Ploiesti efectueaza 8 perchezitii in judetul Giurgiu, la locuintele unor persoane banuite de tentativa de furt si furt.

Cine sunt cele doua fete care au murit dupa ce au plonjat cu BMW-ul in lacul Ghioroc. Alti doi tineri, care au reusit sa se salveze, sunt in stare de soc (Video)
Din cercetari a reiesit ca, la data de 10 mai a.c., persoanele in cauza ar fi incercat sa sustraga, dintr-o masina, o borseta cu bani, dupa ce, anterior, ar fi intepat anvelopele acestui autoturism. De asemenea, din verificari, au rezultat indicii temeinice ca acestia sunt banuiti si de comiterea mai multor furturi, in judetul Giurgiu.

Totodata, trei persoane vor fi aduse la sediul politiei, pentru audieri si dispunerea masurilor legale.”, se arata in comunicatul Politiei.

Lasă un răspuns

Top